Ważne uwagi dotyczące budowy ogrodzenia akustycznego

Ważne uwagi dotyczące budowy ogrodzenia akustycznego

ogrodzenie-dzwiekochlonne
ekrany-akustyczne-ogrodowe

Niezależnie od tego, czy budujesz ogrodzenie, aby utrzymać psa z dala od ogrodu, czy też stworzyć ogrodowe zacisze, istnieją pewne ważne względy dotyczące konstrukcji ogrodzenia akustycznego. Należą do nich zastosowanie lekkiego rdzenia EPS i wykończenie z cementu włóknistego.

Dwie zewnętrzne warstwy włóknocementu

Wykonanie ogrodzenia akustycznego z dwóch zewnętrznych warstw cementu włóknistego to nie lada wyczyn. Oprócz koniecznego planowania jest to kwestia czasu i pieniędzy. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak koszt materiałów, projekt konstrukcji i wiek budynku. Ważne jest również uwzględnienie warunków pogodowych, zwłaszcza wilgotności. Pogoda ma kluczowe znaczenie dla żywotności każdego budynku. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę mieszkańców, zwłaszcza dzieci. Na szczęście o te względy dbają najlepsze w swojej klasie firmy zarządzające budynkami i budownictwem. Mają one również niezbędne zasoby, aby wykonać resztę pracy prawidłowo. Najlepsi i najbardziej wydajni budowniczowie pozostawią budynek w dobrym stanie na koniec dnia.

Laminowane do lekkiego rdzenia EPS

Zastosowanie rdzenia z formowanego styropianu jako rdzenia systemu okładzinowego ma kilka zalet w porównaniu z konwencjonalnymi technikami budowlanymi. Po pierwsze, formowany styropian ma większą gęstość i jest w stanie wytrzymać obciążenia pionowe w budynkach mieszkalnych. Po drugie, formowany polistyren ma lepsze właściwości termoizolacyjne. Po trzecie, polistyren formowany jest ognioodporny. Wreszcie, płyty z polistyrenu formowanego są łatwe w produkcji i są łatwo dostępne. Te zalety sprawiają, że EPS jest doskonałym materiałem do budowy ogrodzeń akustycznych.

Formowany styropian jest produkowany w różnych formach, w tym w typach zwykłych i ognioodpornych. Rdzenie są tworzone przez rozszerzenie komórek polistyrenu w obrębie formy. Bloki te mogą mieć średnicę do sześciu metrów i mogą mieć długość do dwudziestu metrów. Przemysł EPS przoduje również w rozwiązaniach dotyczących gospodarki odpadami. Mogą one nawet zastąpić kruszywo w betonie.

Najlepszą częścią jest koszt EPS formowanego rdzenia strukturalne panele izolowane mogą być tak niskie, jak dwa dolary za stopę kwadratową. Te panele są ognioodporne i mają znikome wibracje. Są one również energooszczędne jako komponenty budowlane. W rzeczywistości, formowane panele izolacyjne EPS są tak trwałe, że mogą wytrzymać obciążenie wiatrem i obciążenia pionowe w budynkach mieszkalnych. Ich zastosowanie w konstrukcjach budowlanych eliminuje również widmo ognia tlącego się wokół konstrukcji drewnianej.

Strukturalne panele izolacyjne z rdzeniem formowanym EPS mogą również pochwalić się dwugodzinną klasyfikacją ogniową. Są również odporne na wilgoć i mogą wytrzymać obciążenie wiatrem. Oprócz wyżej wymienionych zalet, są one również samogasnące. Szacuje się, że rdzenie z formowanego polistyrenu są o 40% mocniejsze od konwencjonalnych. Formowany dwuczęściowy rdzeń EPS może mieć gęstość 24 kg na metr sześcienny. Rdzenie te są połączone skórą ze stopionych komórek. Dzięki temu zachowują one swoją wytrzymałość nawet przy zamkniętych kanałach doprowadzających.

Chociaż nie jest to substytut budowy systemu okładzinowego, wielowarstwowy panel wykonany ze zwykłej pianki i powierzchni ze stali falistej może również pochwalić się dobrymi właściwościami akustycznymi. Ponadto izolowane okładziny strukturalne z rdzeniem formowanym EPS można rozwijać, ciąć i giąć, aby dopasować je do większości przestrzeni budowlanych.

Niskoszumowe mikrofony kierunkowe

Zastosowanie mikrofonów kierunkowych w konstrukcji Acoustic Fence jest inteligentnym sposobem na stworzenie skutecznej bariery. Poprzez zastosowanie kilku mikrofonów, Acoustic Fence może stworzyć ogrodzenie dźwiękowe dostosowane do każdego środowiska. Jest to elastyczna metoda, która pomaga zmniejszyć szum wiatru i poprawić ogólną jakość dźwięku.

W przeciwieństwie do mikrofonów dookólnych, mikrofony kierunkowe odrzucają dźwięk z boków. Oznacza to, że fale dźwiękowe z boków mikrofonu są pochłaniane i odbijane, co powoduje różnice amplitudy i różnice faz. Może to powodować zamulenie sygnału o niskiej częstotliwości.

Podczas używania mikrofonu kierunkowego w konstrukcji Acoustic Fence, rozmowa głównego mówcy jest przekazywana do słuchacza, podczas gdy dźwięki tła są wyciszane. Funkcja ta umożliwia prowadzenie rozmów w prywatnym otoczeniu bez zakłócania innych rozmów.

Wykres polarny to dwuwymiarowa reprezentacja kierunkowości mikrofonu. Wykres polarny przedstawia charakterystykę kierunkową mikrofonu jako linię przechodzącą przez 360 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Każda linia reprezentuje określoną częstotliwość. Im wyższa częstotliwość, tym węższy wzór polarny. Ogólnie rzecz biorąc, niskie częstotliwości mają dłuższe fale, a wysokie częstotliwości mają krótsze fale.

Większość producentów mikrofonów dostarcza wykresy odpowiedzi polarnej dla swoich produktów. Na wykresie polarnym środek okręgu reprezentuje kapsułę mikrofonu. Najmniejsze koncentryczne okręgi reprezentują niższe poziomy czułości mikrofonu. Linia ciągła jest reprezentatywna dla typowej odpowiedzi polarnej powyżej 700 Hz.

Lewy i prawy dolny róg wykresu reprezentują odpowiednio najniższe i najwyższe częstotliwości mikrofonu. Wzór polaryzacji staje się mniej kierunkowy wraz ze wzrostem częstotliwości.

Mikrofony dwukierunkowe uzyskuje się przez wbudowanie dwóch membran o różnych polaryzacjach. Tylna membrana jest spolaryzowana w polaryzacji ujemnej, podczas gdy przednia membrana jest spolaryzowana w polaryzacji dodatniej. Te dwie membrany są połączone równolegle, a każda z nich wytwarza sygnał, który jest jednocześnie wysyłany do obu stron mikrofonu.

Mikrofon typu shotgun jest najbardziej kierunkowym mikrofonem na rynku. Mikrofony te są również określane jako lobar lub lobar polar pattern. Mikrofony te są bardziej kierunkowe niż inne mikrofony, ponieważ mogą znajdować się dalej od źródła dźwięku.

Efekt izolacji akustycznej rdzenia z pianki polimerowej

Na rynku dostępnych jest kilka materiałów wygłuszających. Występują one w różnych grubościach i gęstościach. Różnią się również wyglądem. Ważne jest, aby wiedzieć, który z nich jest najlepszy dla Twojego projektu. Ważne jest również, aby zrozumieć zastosowanie tych materiałów. Wybór odpowiedniego materiału do projektu może poprawić wewnętrzną akustykę domu.

Materiały wygłuszające są stosowane na ścianach w celu poprawy akustyki wewnętrznej. Materiały te są wykonane z pianek polimerowych. Mogą one pochłaniać dźwięk i eliminować efekt rezonansu kieszeni powietrznych. Mogą być również stosowane do blokowania bezpośrednich dróg powietrznych.

Grubość materiału piankowego również odgrywa ważną rolę w jego działaniu. Wpływa to na jego zdolność do pochłaniania dźwięku. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią grubość dla swojego projektu.

Zwiększenie masy materiału może poprawić właściwości izolacji akustycznej. Dodanie warstwy wełny mineralnej może zmniejszyć obciążenie dźwiękowe dwukrotnie. Dodanie większej masy zmniejsza częstotliwość rezonansową systemu.

Pianka ma porowatą strukturę, co pozwala jej na pochłanianie dźwięku. Ma jednak również otwartą strukturę komórkową. Dzięki temu idealnie nadaje się do nieruchomej izolacji akustycznej. Posiada również stabilność wymiarową. Te właściwości sprawiają, że jest idealna do katalizatorów.

Sztywne pianki polimerowe mogą wyeliminować efekt rezonansu kieszeni powietrznych i mogą zmniejszyć hałas. Są również skuteczne pomiędzy sztywnymi panelami. Są również bardzo lekkie, co czyni je świetną opcją dla przegród. Nie są jednak zbyt trwałe. Są również bardzo drogie.

Izolacja winylowa obciążona masą to kolejny rodzaj izolacji akustycznej. Zazwyczaj montuje się ją w kołkach ściennych. Wykonana jest z mieszanki gumowej lub wełny mineralnej. Ma za zadanie pochłaniać dźwięk i zwiększać masę konstrukcji.

Konstrukcja ogrodzenia akustycznego może być skutecznym rozwiązaniem dla zmniejszenia hałasu pochodzącego z ruchu drogowego, torów kolejowych i innych źródeł. Jednak materiał użyty do jego wykonania jest drogi. Może być również czasochłonny.

Projektując ogrodzenie akustyczne, należy upewnić się, że jest ono wystarczająco wysokie, aby zablokować linię wzroku do źródła hałasu. Powinieneś również upewnić się, że jest odporny na wodę. Powinien być również stabilny na promieniowanie UV.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzenia-platikowe.pl – ogrodzenia dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]